Szwedraczek.tar.gz
Szwedraczek.tar.gz Rozmiar 11,0 MB |
Najważniejszym zadaniem aplikacji stacjonarnej Szwędraczka jest przygotowanie zeskanowanej mapy do używania na telefonie komórkowym. Proces ten składa się z kilku prostych etapów, które nie wymagają od użytkownika żadnej wiedzy kartograficznej,a dzięki intuicyjnemu interfejsowi przebiegają sprawnie i szybko.
Wczytując zeskanowane fragmenty mapy, które zostają ułożone na różnych warstwach, odpowiednio łącząc i scalając mapę w jeden obraz, a następnie dokonując jej kalibracji poprzez podanie współrzędnych geograficznych dla trzech punktów mapy, otrzymujemy współrzędne każdego punktu, które możemy odczytać przesuwając kursor myszki nad mapą. Etapy składania mapy oraz kalibracji mają kluczową rolę w późniejszej dokładnej prezentacji naszej pozycji na mapie w aplikacji mobilnej.
Do mapy możemy dołączyć ścieżki i punkty orientacyjne (waypointy) dzięki ,którym w czasie wyprawy dokładnie wiemy w jakich kierunkach należy się poruszać by dotrzeć do określonego celu. Nadajemy im nazwy oraz kolory widoczne później w mobilnym Szwędraczku. Podczas wyznaczania tras otrzymujemy dużą dowolność, ponieważ nie jesteśmy ograniczeni jedynie do dróg samochodowych, lecz możemy np. zaznaczyć ścieżkę na szlaku pieszym lub rowerowym.
Ostatnim etapem jest eksport mapy dla telefonu komórkowego. Szwędraczek posiada listę 150 modeli, a także umożliwia podanie własnej rozdzielczości ekranu posiadanego urządzenia. Ponadto możliwa jest opcja dostosowania rozmiaru oraz jakości przygotowywanej mapy.
Stacjonarny Szwędraczek posiada moduł 3D, który pozwala na oglądanie całej kuli ziemskiej ze zdjęciami satelitarnymi zgromadzonymi przez NASA, na której możemy umieścić i zobaczyć przygotowywaną mapę z jej rzeczywistym ukształtowaniem terenu.